Skip to Content
Sensodyne a Havas na Vánoce rozšiřují realitu

Sensodyne a Havas na Vánoce rozšiřují realitu

Komunikační agentura Havas Prague připravila pro Sensodyne digitální vánoční kampaň založenou na hře s rozšířenou realitou (AR). Značka zubních past si dala za cíl ukázat, že díky Sensodyne si Vánoce užije úplně každý – i ten, kdo má citlivé zuby.

Digitální tým Havasu vytvořil unikátní AR hru, díky níž jsou uživatelé v přímé interakci se značkou a zároveň si můžou na mobilu užít spoustu zábavy. Vánoce jsou plné dobrého jídla a pití, takže ve hře pomocí pohybů hlavou chytáte do úst různé vánoční dobroty, ale také pastu Sensodyne. Vzkaz je jasný: s pastou Sensodyne si naplno vychutnáte Vánoce bez citlivých zubů.

V praxi se jedná o filtr v mobilní aplikaci Facebook, tedy zcela nové řešení digitální kampaně. „Rozšířená realita a sociální sítě patří k sobě, AR je do budoucna jednoznačný trend. My jsme teď jako první v Česku navrhli hru pro AR filtr na Facebook platformě, takže si jí všichni mohou vyzkoušet přímo ve facebookové aplikaci,“ říká Milica Petrik, ředitelka digitálního oddělení Havas Prague.

Cílovou skupinou jsou ženy ve věku 20-34 let se zájmem o módu a krásu, které sledují trendy prostřednictvím influencerů. „Vycházeli jsme z toho, že jsou nejen často na Facebooku a Instagramu, ale také rády hrají hry, na Facebooku dokonce více než muži,“ doplňuje Milica Petrik.

Pro rozšíření hry mezi cílovou skupinou Havas navázal spolupráci s několika influencery. Hlavní ambasadorkou kampaně je Terry, známá svými make-up tutoriály, kterou doplňuje zpěvák a herec Adam Mišík. Ti budou mezi sebou soutěžit, kdo získá více bodů, a vyzývat uživatele, aby je překonali. Zapojí se také dentální hygienistky, vše s hashtagem #SensodyneVanoce. Kdo si chce vyzkoušet, jestli bude mít lepší skóre než Adam a Terry, hru najde tady:

http://bit.ly/sensodynevanoce

O společnosti Havas Prague