Problémy močových cest: 73 % žen trápí opakovaně – už žádná letní překvapení, ani čekání, až…

úterý, 26. června 2018 — Léto je v plném proudu a zdravotní komplikace jsou to poslední, na co bychom chtěli myslet. I k létu však patří problémy s močovými cestami. 73 % z žen, které na ně trpí, se s nimi musí vypořádávat dokonce opakovaně. Téměř každé čtvrté z nich znepříjemní i jaro a léto. Nenechte se zaskočit žádným letním překvapením a vybavte se. Zásada číslo jedna: nečekejte, až problémy odezní, začněte je řešit hned a komplexně. Na čekání není čas a ani už není potřeba! Nejnepříjemnější projevy infekcí močových cest po dobu prvních dvou dnů lze hravě zažehnat.

Když už problém přijde, dle výzkumu 68 % z žen, které infekcemi trpí, se je snaží řešit samostatně, ale 35 % se nakonec podaří vyřešit problém až s lékařem nebo lékárníkem. Na vině může být i pozdní nasazení péče. Základem je myslet na péči od začátku do konce. A to včetně toho, že si žena dopřeje rychlou úlevu od palčivých projevů, které dokáží zaručeně zkazit i ten nejslunečnější den. Buďte také připravené na případný problém v zahraničí. K tamnímu lékaři se vám chtít nebude a na rozmluvu v cizím jazyce v lékárně se ne každá z nás cítí.

Ať bude žena, kde bude, o pálení a řezavý pocit při močení umocněný častou potřebou močit nestojí. Objeví-li se ale infekce, přijdou i tyto projevy. Potvrzuje to více než 75 % žen a není se čemu divit. Při infekci močových cest způsobí přítomné bakterie vyšší kyselost moči, která má nepříjemné projevy na svědomí. Tohle léto bude ale jiné! Žádná z žen už si nemusí příznaky infekcí močových cest vytrpět a odevzdaně čekat, až odezní.

Úleva bez čekání
Úlevu v prvních dvou, zpravidla nejhorších dnech přinesou sáčky Urinal® Express pH. Zneutralizují zmiňované kyselé pH moči, které je příčinou nechtěných projevů, a navrátí opět hodnoty pH na normální fyziologické. V posledním výzkumu 89 % žen uvedlo, že ideální formou řešení při problémech močových cest je takové, které rychle stopne nepříjemné příznaky. A teď už je tu pro ně. Zeptejte se v lékárně po sáčku, jehož obsah se rozpustí ve vodě a za půl hodiny vymaže nepříjemné projevy ze života, a zbavte se myšlenek na použití analgetik.

Opakování matka moudrosti
Až 85 % žen si myslí, že vhodnou prevencí před problémy močových cest bude teplé oblečení,  ale co v létě? Buďte v klidu, teplé oblečení vás ve většině případů stejně neochrání. Právě naopak, problémy s močovými cestami jsou totiž způsobeny bakteriemi. A ty se bohužel podle ročního období neřídí. Vrstvy tedy nepřidávejte, jen se podívejte na to, z jakého materiálu je vaše spodní prádlo. Tanga jsou sice sexy, fungují však jako most pro přenos bakterií do močové trubice, proto raději sáhněte po hezkých a hlavně prodyšných bavlněnkách. Čekají nás ještě krásné dny, nekazte si je palčivými problémy a volte ke své běžné péči rychlé řešení.

Více informací na www.urinal.cz

Zdroj dat: Women Intimate Health, U&A, Ipsos 2014

Daniela Orgoníková PR Executive at Havas PR Prague s.r.o.
Markéta Hrabánková PR Manager at Havas PR Prague s.r.o.