Připravte se na zimu s novou řetězovou pilou Husqvarna

čtvrtek, 7. září 2017 — S  podzimem se blíží doba příprav dřeva na zimu a k tomu patří i výběr nové řetězové pily. Motorové pily se dělí do množství různých kategorií podle ceny i způsobu užívání. Najdete levnější i drahé, profesionální i hobby pily. Pokud jste vlastníky většího pozemku, můžete zvolit i pilu farmářskou, která se konstrukcí, funkčností a cenou pohybuje někde mezi profi a hobby pilami. 

S nadcházejícím podzimem se brzy stmívá a chladnější večery je velmi příjemné trávit u vyhřátého krbu s praskajícím dřevem. Mnozí palivové dřevo dokonce používají jako jediný zdroj tepla, protože je jedním z těch nejlevnějších, a tak dělají velké zásoby dřeva v předstihu. Se správně vybranou pilou, která vám takzvaně „sedne“, půjdou přípravy palivového dřeva pěkně od ruky. A pokud nezapomenete ani na kvalitní ochranné pomůcky, které vám zajistí nejen bezpečí, ale také pohodlí, může se poměrně fyzicky náročné řezání stát zábavnou aktivitou.

Speciální kalhoty, bezpečnostní obuv, přilba s ochranou obličeje, chrániče sluchu nebo rukavice vás ochrání před úrazy a usnadní vám práci, stejně jako používání správné techniky. Pokud zrovna nepatříte mezi nejzkušenější dřevorubce, pořiďte si lehčí pilu se zeštíhleným tělem, která se ovládá snadněji.

„Při manipulaci s pilou platí pravidla, která je důležité respektovat: správný postoj a držení pily, bezpečná vzdálenost, ale také pohyb s pilou a startování,“ zdůrazňuje produktový specialista značky Husqvarna Tomáš Nevečeřal a dodává: „Pilu startujte vždy na zemi. Při řezání stůjte s rozkročenýma nohama, pro dosažení lepší rovnováhy byste měli mít levou nohu mírně před svou pravou nohou. Řetěz se v žádném případě nesmí otáčet, když pilu přenášíte na jiné místo. V ten moment vždy aktivujte řetězovou brzdu nebo vypněte motor.“

Pro příležitostné i každodenní použití doporučujeme pořídit si výkonnou pilu se snadným startováním a vynikající ovladatelností. S těmito pilami vybavenými moderními funkcemi můžete prořezávat, odvětvovat, kácet i řezat. Pak už jen dřevo rozštípat, vyrovnat do hranice a máte hotovo.

Chystáte-li se pustit do přípravy dřeva na zimu, doporučujeme motorovou pilu Husqvarna 450 a ochranné návleky Husqvarna CLASSIC:

 

Řetězová pila Husqvarna 450

Výkonná motorová pila druhé generace pro všestranné použití je určena těm, kteří ocení profesionální kvality této pily. Snadno se startuje i při pomalejším zatažení za startovací šňůru a má výklopná víčka nádrží. Motor X-Torq® představuje nižší spotřebu paliva a sníženou úroveň emisí. Díky funkci automatického vracení spínače z polohy STOP do pohotovostní polohy a viditelné hladině palivové směsi je ovládání pily jednodušší. Aby bylo vždy zajištěno snadné startování, je pila vybavena systémem Smart Start® a palivovou pumpičkou.

50, 2 cm³, 2, 4 kW, 33-50 cm / 13"-16", 4,9 kg

Doporučená prodejní cena včetně DPH 12 590 Kč. Nyní v akci na www.husqvarna.com/cz za 11 390 Kč.

 

Novinka! Ochranné návleky Husqvarna CLASSIC

Návleky HUSQVARNA CLASSIC s protipořezovou ochranou jsou vhodné pro příležitostné uživatele řetězové pily a slibují nejen bezpečí, ale také komfort. Navlékají se přes běžné pracovní kalhoty, přičemž návleky mají zip po celé délce zadní části nohavice, a tak se kalhoty pohodlně oblékají i svlékají. V pase se nastavují pomocí přezky - uživatel může pomocí přezky uchytit návleky ke kalhotům, aby mu dobře seděly. Protipořezová vložka je ve spodní části kalhot zesílena, aby chránila protipořezový materiál před roztržením a odolala opotřebení z bot. Jsou ideální pro práci v horkém počasí.

Doporučená prodejní cena včetně DPH 2 490 Kč.

Více informací na www.husqvarna.cz.

 

O společnosti Husqvarna

Společnost Husqvarna je přední světový producent výrobků určených pro péči o les, park a zahradu a strojů pro stavebnictví. Dynamický vývoj výrobků a široká nabídka strojů, společně s dlouhodobou aktivní spoluprací s autorizovanými prodejci, učinili z Husqvarny přední společnost na světě ve svém oboru. Na základě více než 300leté zkušenosti v oblasti strojírenské výroby nabízí dnes firma Husqvarna špičková řešení. Při optimální kombinaci profesionální výkonnosti s ohledem na potřeby uživatele a životní prostředí poskytnou produkty Husqvarna efektivnost a spokojenost s výsledky vykonané práce. www.husqvarna.cz

Barbora Čapková Husqvarna Marketing
Lucie Strnadová Media Relations and Event Director at Havas PR Prague s.r.o.