Připravte se na zimu, dokud se nebrodíte v závějích

Pátek, 20. října 2017 — Nečekejte na Svatého Martina, až přijede na bílém koni, a připravte se na zimu v klidu a včas. Místo další lopaty si pořiďte výkonný rider, který vám společně se zimním příslušenstvím usnadní práci tak, že vás bude mrzet, že už máte vše hotovo a nezbývá vám než odpočívat u rozpáleného krbu. 

Za málo peněz hodně muziky

Rider Husqvarna je navržený tak, aby přinášel různá pracovní řešení pro různé potřeby.  Neleží přes zimu zaprášený v kůlně, pracuje pro vás v každém ročním období. Nezapomeňte tedy využívat celý jeho potenciál a přizpůsobte ho všem sezónám díky rozsáhlé nabídce příslušenství. V zimě stačí k rideru připojit sněhovou radlici nebo frézu a snadno prohrnete zasněžený chodník, příjezdovou cestu nebo rovnou celý pozemek. Využijete i rotační kartáče nebo rozmetadla k posypu a další příslušenství, která zajišťují ještě lepší fungování stroje. Vyrovnávací protizávaží zajistí lepší přilnavost, a stroj pak na povrchu dobře sedí. S čerstvě napadlým sněhem si poradí rotační kartáč, který lze natočit v úhlu 20°  na obě strany. 

Na rideru hladce, obrace

Máte-li rádi perfektně odvedenou práci a pohodlí, budete z riderů nadšení. Kloubové řízení zajišťuje skvělou ovladatelnost a usnadňuje jízdu kolem překážek, jako jsou stromy, keře a záhony. Hydrostatická převodovka s pedálovým ovládáním a intuitivní ovládací prvky jízdu na riderech činí snadnou a zábavnou, což ještě umocňují další vychytávky: nízko položené těžiště rideru napomáhá skvělé přilnavosti a pohodlí uživatele a všechna servisní místa na rideru jsou snadno dostupná.

Pravidelná údržba

Ridery můžete bez obav používat během celého roku, před příchodem zimy je však třeba stroj zkontrolovat. U strojů používaných v nepříznivých až extrémních klimatických podmínkách je pro bezporuchové fungování a dlouhou životnost správná údržba velmi důležitá. Pokud stroj nepoužíváte celoročně, je před jeho uvedením do provozu nutné vyměnit olej v motoru a provést jeho celkovou kontrolu. Bez toho riskujete poškození nebo dokonce zničení motoru. Nezapomeňte také vylít starý benzín, protože provozní kapaliny ponechané ve stroji se časem znehodnocují. Zkontrolujte i sněhové frézy: „Nezapomeňte se podívat na startovací šňůru, svíčky, všechny kabely a bovdeny, dotáhněte výfuk a klínový řemen. Promažte čepy a dotáhněte všechny šroubky a nafoukněte na správný tlak pneumatiky na kolech. Nejvíce namáhaná je především oblast bunkru a šneku, proto těmto částem věnujte zvýšenou pozornost,“ upřesňuje  produktový specialista Husqvarna Tomáš Nevečeřal.

 

Zimní příslušenství k zahradním riderům pro pohodlné odklizení sněhu vždy vybírejte podle typu zahradního stroje, který vlastníte. Vše je k dostání v síti autorizovaných prodejců Husqvarna.

 

Novinka! Rider HUSQVARNA R214T AWD

Speciální verze k letošnímu 30. výročí technologického vývoje riderů vyhovuje především vlastníkům nemovitostí, jež vyžadují perfektní úpravu trávníku i na členitých plochách. Vychází z nejprodávanějšího modelu R 214TC, který je doplněn pohonem všech kol (AWD) pro zlepšenou trakci a pohyblivost za všech podmínek. Systém kloubového řízení poskytuje dokonalou manévrovatelnost a vpředu zavěšené žací ústrojí umožňuje snadnou údržbu a čištění. Výkonný dvouválcový motor V-Twin a startování bez použití sytiče dokáže zajistit bezproblémové sečení na řadu let. Tento univerzální rider pro celoroční využití je skutečnou poctou všem inovacím, které společnost Husqvarna na tomto poli přinesla v uplynulých třech dekádách.

Doporučená cena je 124 990  Kč včetně DPH.


Sněhová fréza pro ridery – vpředu zavěšené příslušenství

Vysoce efektivní, odolná, jednostupňová sněhová fréza s vysokým výkonem. Sněhová fréza je vybavena převodovkou a má velmi lehkou konstrukci, což umožňuje její snadné připojení. Doporučeno pro použití pouze pro Ridery s AWD. Pro bezpečný provoz nesmí být sněhová fréza používána na svazích se sklonem větším než 10° v každém směru.

Sněhová radlice pro ridery – vpředu zavěšené příslušenství

Robustní ocelová radlice s ocelovým ostřím. Přídavná pryžová stírací hrana, která se poslouží všude, kde je potřeba ochránit povrchy, se dodává samostatně. Pracovní šířka 107-125 cm. U riderů s náhonem na zadní kola by měly být při použití sněhové radlice nasazeny sněhové řetězy a závaží na kola. Závaží na kola a sněhové řetězy nepoužívejte u riderů AWD s náhonem na všechna kola.

Rotační kartáč pro ridery – vpředu zavěšené příslušenství

Lehké a odolné rotační kartáče k rychlému a efektivnímu zametení písku, štěrku, listí a lehčí sněhové pokrývky. Zametá až ke stěnám, plotům apod. Ze sedadla řidiče je lze natočit do různých úhlů. Šířka záběru je 100-120 cm. Všechny modely jsou vybaveny krytem proti nečistotám. Vhodné pro ridery 400- , 300- a 200-series s výjimkou modelu R 213C.

Informace o ceně příslušenství v síti autorizovaných dealerů Husqvarna.
 

Barbora Čapková Husqvarna Marketing
Lucie Strnadová Media Relations and Event Director at Havas PR Prague s.r.o.