Přijďte si na Štědrý den zazpívat koledy do muzea Grévin

Středa, 13. prosince 2017 — Prožijte neopakovatelné Vánoce jako z Ladových pohádek v muzeu Grévin, které se při příležitosti oslav 130. výročí narozenin jedinečného malíře Josefa Lady v prosinci proměnilo přízemí muzea v jeho zasněžený svět. Přijďte si na Štedrý den zazpívat oblíbené české koledy, dohlédne na vás hvězda z nejpovolanějších, stálice českého hudebního nebe, vosková slavice Lucie Bílá.

Ve foyer muzea najdete Marii s Josefem a Ježíškem v jesličkách, vánoční stromek a další dekorace, které připomínají vánoční krajinu z kouzelných obrázků nenapodobitelného stylu českého malíře Josefa Lady. Ten letos slaví životní jubileum a v expozici staropražské kavárny pobafává dýmku s dobrým vojákem Švejkem, kterého ilustroval. Muzeum Grévin je místem neočekávaných setkání a tohle je právě jedno z nich. Na vánoční atmosféru se v Grévinu společně těší další desítky českých a zahraničních hvězd filmového a hudebního nebe, sportu nebo politiky, které by se u jednoho stromečku jen těžko sešly. 

Bílé Vánoce nejen od Lady

Lucie Bílá na Vánoce do Grévinu láká návštěvníky ve sněhobílých šatech ze svého turné, Marilyn Monroe svátky přivítá v bílém kožíšku a nedočkavý je i Krteček Zdeňka Milera, který letos slaví 60. narozeniny. Tradiční české Vánoce a jejich atmosféru prostupující celým muzeem si nenechá ujít ani papež Jan Pavel II., jehož voskovou sochu v bílé klerice tu návštěvníci mohou vidět jen do Velikonoc.

Lada pod stromečkem... 

A to ještě není všechno. Během následujících prosincových víkendů se v zábavných tvůrčích dílničkách v Grévinu můžete pustit do výroby vlastního betlému a děti do psaní dopisu Ježíškovi. Na Štědrý den se muzeum rozezní vánoční hudbou a zpěvem koled, a proto se tu nezapomeňte zastavit v rámci procházky před slavnostním večerem, občerstvěte se svařeným vínem a nalaďte se na tu správnou atmosféru ladovských Vánoc. Pokud sháníte vskutku originální vánoční dárek, přijďte si vybrat z nabídky muzejním obchůdku. Je opravdu široká, atak můžete na poslední chvíli pořídit knihu s ilustracemi oblíbeného malíře, nebo různé kousků s oblíbenou slavnou osobností vaší ratolesti. Radost jistě udělá i vstupenka do nejzábavnějšího muzea voskových figurín v Praze. 

 

16. - 17. 12.  2017

Psaní dopisů Ježíškovi

 

23. 12. 2017

Vytváření vlastních betlémů

 

24. 12. 2017

Dopolední zpívání koled (od 10.00 do 14.00)