Přichází nová legenda: řetězová pila Husqvarna 572 XP pro profesionály s vysokými požadavky

Na setkání autorizovaných dealerů Husqvarna České a Slovenské republiky byly představeny špičkové řetězové pily nové generace. Vynikají vysokou odolností, výkonem a rychlou akcelerací. Inovativní řadě profesionálních řetězových pil se silným motorem uzpůsobených ke každodennímu použití vévodí model 572 XP. Testován na pěti kontinentech, obstál v těch nejtvrdších a nejnáročnějších podmínkách: v zimě, horku, dešti, mrazu, při práci ve vysokých nadmořských výškách i ve svahu. A nadchl i české profesionály! 

Vývoj nové řady pil, které dominuje model 572 XP, využil k optimalizaci designu všech možností moderního digitálního vývoje a důležitá data poskytly senzory umístěné na pile při testování v terénu. Všechny části modelu 572 XP jsou navrženy tak, aby při každodenním používání pila obstála v těch nejtvrdších a nejnáročnějších podmínkách kdekoliv na světě. „Je skvělé pracovat s kvalitními a spolehlivými nástroji, s nimiž je práce efektivní a bezpečná. Práci s novým modelem XP testovali i profesionální dřevorubci v extrémních podmínkách Sibiře či Jihoafrické republiky a hodnotili ho jako vysoce efektivní, “ komentuje práci s pilou Tomáš Necečeřal, produktový specialista značky Husqvarna.

Řetězové pily nové generace jsou výkonné, odolné a spolehlivé, ale zároveň jsou ergonomické a bezpečné jako všechny řetězové pily od Husqvarny. „Od doby, co Husqvarna téměř před šedesáty lety začala s výrobou řetězových pil, neustále pracuje na zlepšování jejich výkonu a uživatelském komfortu,“ dodává Nevečeřal. O tom se veřejnost může přesvědčit na vlastní oči při kácení vánočního stromu pro Prahu 26.listopadu, kde se pila představí ve velkém.

Sedm klíčových faktorů, které činí model 572 XP jedinečným:

O 12 % vyšší řezná kapacita

Díky novému rozložení hmotnosti motoru a vylepšenému chlazení má model 572 XP o 12 % vyšší řeznou kapacitu v porovnání se staršími modely o objemu 70 cm3, a to i v případě použití dlouhých lišt. Motor umožňuje uživatelům o 30 % širší využití rozsahu otáček oproti dřívějším generacím, zvyšuje optimální otáčkový rozsah z 2000 na 3000 ot/min. Tak je ve všech situacích zajištěn lepší výkon motoru a rychlejší odezva při akceleraci či poklesu otáček, což řezání zrychluje. Lehčí a menší průměr setrvačníku generuje optimální zrychlení. V kombinaci s dobrým točivým momentem je 572 XP tou nejsilnější řetězovou pilou o objemu 70 cm3, kterou Husqvarna vyrobila.

Výstupní poměr výkonu a hmotnosti

S hmotností 6,6 kg a výkonem 4,3 kW předčí model 572 XP pily v této kategorii o více jak 10 %. K posunu v poměru výkonu a hmotnosti u této pily dochází lepším rozložením hmotnosti stroje a dobrým uspořádáním motoru. Pro lepší funkčnost byl navržen nový klikový hřídel a tlumič výfuku. Kompozitní materiály a jednotlivé díly pily jsou pevně spojeny kovovými vložkami. V rámci optimalizace hmotnosti pily byla naopak snížena váha setrvačníku (30 g), startovacího krytu (30 g), klikové skříně (200 g), krytu spojky (30 g) a zapalovacího modulu (29 g).

O 20 % výkonnější chlazení

Zdokonalené chlazení motoru prodlužuje životnost motoru a ulehčuje startování za tepla. Model 572 XP má až o 20 % lepší chlazení ve srovnání s předchozími generacemi řetězových pil. "Tepelná přepážka modelu 572 XP minimalizuje přenos tepla z válce na karburátor a zlepšuje stabilitu chodu motoru. Je vyrobena ze speciálních polymerů, které jsou lehké, odolné vůči teplu, jsou integrované do krytu a mimořádně izolují. Nízké teploty karburátoru zásadně zlepšují startovací schopnosti, protože palivo se začíná odpařovat při velmi nízkých teplotách," vysvětluje Tomáš Nevečeřal.

Systém soft cut-out

Plynulé řezání zajišťuje systém řízeného zapalování soft cut-out. Chrání motor před škodlivým přehříváním a tím zajišťuje hladší provoz, nižší provozní teploty a maximální možnou dobu provozu.

Dobrá filtrace - delší životnost motoru

Standardní výbavou modelu 572 XP je vysokotlaký vzduchový HD filtr. Oproti filtrům z předchozích generací pil má větší filtrační plochu a vyžaduje méně časté čištění. Tím se prodloužují pracovní intervaly při zachování maximálního výkonu. Funkční systém těsnění zabraňuje vniknutí pevných částic do spalovací komory motorové pily.

10x rychlejší nastavení karburátoru

AutoTune umožňuje kalibraci bez nutnosti ručního nastavení. Stroj je tak vždy správně nastavený i ve stále se měnících provozních podmínkách, což maximalizuje provozní dobu, protože se uživatelé nemusí starat o nastavení karburátoru. „AutoTune také významně snižuje emise výfukových plynů, pomáhá dlouhodobě dodržovat celosvětové předpisy o emisích a čistší pracovní prostředí. U modelu 572 XP byl systém AutoTune vylepšen tak, že jsou jeho automatická nastavení až desetkrát rychlejší než u předchozích modelů," doplňuje Nevečeřal.

Řetěz X-CUT se zlatým článkem

Nový řetěz X-CUT C85 je součástí standardního vybavení profesionální motorové pily 572 XP. Díky zlatému spojovacímu článku uživatel jasně vidí, kde začal ostřit. Stejně jako ostatní řetězy X-CUT SP33G je i tento řetěz naostřen k okamžitému použití, přednatažený z výroby, vysoce odolný a zvyšuje efektivitu řezání. Dá se jednoduše nabrousit běžným pilníkem.

Doporučená prodejní cena 572 XP je 25 990 Kč, v prodeji na začátku rok 2018 v síti autorizovaných dealerů Husqvarna.

Videa testování modelu 572 XP na http://www.husqvarna.com/endurance

Aktuality o modelu 572 XP na FB Husqvarna Česko.

Kontaktujte nás
Barbora Čapková Husqvarna Marketing
Lucie Strnadová Media Relations and Event Director, Havas PR Prague s.r.o.
Barbora Čapková Husqvarna Marketing
Lucie Strnadová Media Relations and Event Director, Havas PR Prague s.r.o.
O společnosti Havas PR Prague s.r.o.

Havas PR Prague s.r.o.
Letenské sady 1500
170 00 Praha 7
Czech Republic