Kácení stromů řetězovou pilou nebo sekerou vyžaduje bezpečnost

úterý, 20. června 2017 — Máte na zahradě již staré či nemocné stromy? Pro jejich kácení je třeba si pořídit tu správnou řetězovou pilu a sekeru. To ovšem není vše. Riziko zranění při kácení stromů může být velmi závažné, a proto je potřeba mít i dostatečné ochranné pomůcky. Ty již dávno nejsou výsadou pouze profesionálů. Co by měla obsahovat vaše dílna či garáž, když se chystáte na kácení?

Vybrat si správnou řetězovou pilu může být obtížné a naučit se, jak ji správně používat, může určitou dobu trvat. Na trhu je k dispozici široký sortiment benzínových, elektrických a akumulátorových řetězových pil. Pokud potřebujete pilu pro řezání palivového dříví na chalupě a prořezávání stromů na zahradě, která zvládne i náročnou práci v lese, bude vaším nepostradatelným pomocníkem řetězová pila.

 

Řetězové pily od Husqvarny se vyznačují nejen vysokým výkonem, odolností, spolehlivostí a skvělou ergonomií, ale pracují také s ohledem na přírodu. Jsou vybaveny kombinovanou páčkou vypínač / sytič a funkcí Smart Start®, díky které je nastartujete rychle s minimální námahou. Funkce X-TORQ® zabezpečuje nízkou spotřebu paliva a sníženou hladinu emisí výfukových plynů ve shodě s těmi nejpřísnějšími emisními normami.

 

Můžete zvolit také akumulátorovou řetězovou pilu, pro níž Husqvarna vyvinula speciální bezkomutátorový motor. Je velmi tichá a lehká a v kombinaci s výkonnou baterií 36 V Li-ion poskytuje stálý vysoký výkon porovnatelný s benzínovou variantou.

 

 “Práce s řetězovou pilou může být nebezpečná a nelze ji podceňovat. Rychlost otáčení řetězu je velmi vysoká, u hobby pily se pohybuje kolem 15–20 metrů za sekundu. Abyste měli takovou sílu a výkon pod kontrolou, je bezpodmínečně nutné dodržovat zásady bezpečné práce. Stejně důležité je také používání předepsané výstroje a ochranného oblečení. To bývá velmi často opomíjeno,” vysvětluje produktový specialista Tomáš Nevečeřal z Husqvarny.

 

Při kácení stromů pomůže i sekera, která má samozřejmě velmi široké spektrum dalšího využití. Sekery Husqvarna jsou kovány ve Švédsku ze švédské ocele, proto mají vysokou kvalitu a vydrží při správné údržbě dlouhá léta.

 

Pořiďte si řetězovou pilu nebo sekeru od firmy Husqvarna:

NOVINKA! Akumulátorová řetězová pila Husqvarna 120i

Lehká, snadno ovladatelná řetězová pila na baterii je ideální pro kácení malých stromů, méně náročné řezání stromů a palivového dříví. Je vybavena intuitivní klávesnicí pro bezpečné a pohodlné spouštění, zatímco brzda řetězu zajištuje bezpečné používání za všech okolností. Bezkomutátorový motor s režimem saveE™ poskytuje spolehlivý výkon a delší pracovní čas. Je bez přímých škodlivých emisí a díky nízké hladině hluku se dá dobře používat v obytných oblastech, aniž byste rušili sousedy.

Doporučená cena akumulátorové řetězové pily Husqvarna 120i je 8 890 Kč včetně DPH.

NOVINKA! Elektrická řetězová pila Husqvarna 420EL

Elektrická řetězová pila s příkonem 2000 W, s vodící lištou 16" je určena pro profesionály, jako jsou např. truhláři a elektrikáři. Nabízí celkově vynikající výkon, ovladatelnost a ergonomii díky vynikajícímu řeznému výkonu, robustní konstrukci a úzkému tělu. Okamžité spuštění, vysoká rychlost řetězu, 5metrový napájecí kabel, komfortní měkké přední madlo a napínání řetězu bez použití nářadí ji řadí mezi ideální řetězové pily pro majitele domů, používání uvnitř budov nebo řemeslníky.

Doporučená cena elektrické řetězové pily Husqvarna 420EL je 6 490 Kč včetně DPH.

NOVINKA! Elektrická řetězová pila Husqvarna 418EL

Výkonná, elektrická řetězová pila s 14" vodící lištou poskytuje výborný výkon, ovladatelnost a ergonomii. Je vhodná pro práce okolo domu, jako např. řezání palivového dříví nebo k využití v dílně pro truhlářské práce. Nabízí kombinaci vynikajícího řezného výkonu, robustního designu a úzkého tvaru těla. Díky okamžitému spuštění, vysoké rychlosti řetězu, komfortní měkké rukojeti a pohodlnému napínání řetězu bez použití nářadí je tato pila vhodná pro majitele domů a řemeslníky.

Doporučená cena elektrické řetězové pily Husqvarna 418EL je 5 190 Kč včetně DPH.

OCENĚNÝ VÝROBEK! Benzínová řetězová pila Husqvarna 435

Lehká a výkonná pila čtvrté generace pro všestranné použití je ideální pro ty, kteří hledají snadno ovladatelnou pilu, kterou lze velmi snadno nastartovat. Snadno se startuje i při pomalejším zatažení za startovací šňůru, má výklopná víčka nádrží. Poháněná motorem X-Torq® s nižší spotřebou paliva a sníženou hladinou emisí. Pila je vybavena palivovou pumpičkou a funkcí automatického vrácení spínače z polohy STOP do pohotovostní polohy pro snadné startování.

Doporučená cena benzínové řetězové pily Husqvarna 435L je 9 890 Kč včetně DPH.

UNIVERZÁLNÍ SEKYRKA HUSQVARNA H900

Malá sekyrka určená pro přípravu palivového dřeva, zahradní práce a pobyt v přírodě. Topůrko je vyztužené polyamidovými vlákny, které zvyšují jeho odolnost a pevnost. Hlava sekery je opatřena speciální nepřilnavou vrstvou pro snížení tření a snadné proniknutí do dřeva. Těžiště v blízkosti hlavy sekery poskytuje dokonalé vyvážení a rozložení hmotnosti. Měkká ergonomicky tvarovaná rukojeť zvyšuje bezpečnost při práci. Sekeru lze použít také jako kladivo pro snadné a efektivní zaražení štípacího klínu (nepoužívat na ocelové klíny).

Doporučená cena univerzální sekyrky Husqvarna H900 je 990 Kč včetně DPH.

ŠTÍPACÍ SEKERA HUSQVARNA S1600

Štípací sekera určená pro štípání polen na palivové dříví. Hlava sekery je opatřena speciální nepřilnavou vrstvou pro snížení tření a snadné proniknutí do dřeva. Tvar hlavy je uzpůsoben pro štípání středně velkých špalků. Topůrko je vyztužené polyamidovými vlákny, které zvyšují jeho odolnost a pevnost. Ochrana topůrka z nerezové oceli zajišťuje jeho dlouhou životnost. Těžiště v blízkosti hlavy sekery poskytuje dokonalé vyvážení a rozložení hmotnosti. Kombinace optimalizovaného tvaru hlavy a lehkého topůrka zaručuje dostatečnou razanci při štípání polen, takže se snadno rozpůlí. Sekeru lze použít také jako kladivo pro snadné a efektivní zaražení štípacího klínu (nepoužívat na ocelové klíny).

Doporučená cena univerzální sekyrky Husqvarna S1600 je 1 790 Kč včetně DPH.

 

Pořiďte si ochranné pomůcky pro práci s řetězovou pilou od firmy Husqvarna:

BUNDA HUSQVARNA FUNCTIONAL

Moderně střižená bunda Husqvarna Functional má hladký a moderní design. Je vyrobena z trvanlivého a pevného materiálu, a představuje tak funkční ochranný oděv, který dobře sedí a lze ho používat celoročně. Bunda je vybavena kvalitními detaily, jako je vyztužení v oblasti loktů či odvětrávací zipy v podpaží. Výbornou viditelnost v horších světelných podmínkách zaručují reflexní pásky na rukávech, jasně oranžová barva materiálu a velké reflexní logo. Možnost seřízení v pase a ve spodní části, knoflíky a elastické náplety na koncích rukávů zajišťují perfektní pohodlí při nošení. Bunda je také opatřena dvěma postranními kapsami a komfortním límcem z měkkého materiálu.

Doporučená cena bundy Functional je 2 990 Kč včetně DPH.

OCHRANNÉ KALHOTY DO PASU HUSQVARNA FUNCTIONAL

Vysoce kvalitní kalhoty mají moderní střih a poskytují protipořezovou ochranu. Kalhoty jsou vyrobeny z pevného kvalitního materiálu a velmi dobře sedí. Pro větší odolnost jsou ve spodní části nohavic vyztužené, v oblasti kolen jsou zesíleny Aramidem pro mimořádnou pevnost. Kalhoty mají tři kapsy se zipem – dvě vpředu a jednu vzadu. Větší pohodlí při práci v různých klimatických podmínkách zajišťují odvětrávací zipy a prodloužená záda. Lepší viditelnost v šeru zaručuje velké reflexní logo a reflexní páska na zadní straně nohavic.

Doporučená cena kalhot do pasu Functional je 3 990 Kč včetně DPH.

NÁVLEKY HUSQVARNA CLASSIC

Návleky Husqvarna Classic s protipořezovou ochranou jsou vhodné pro příležitostné uživatele řetězové pily a slouží k navlečení přes běžné pracovní kalhoty. Návleky mají zip po celé délce zadní části nohavice, zadní kapsu na zip a vyvýšenou bederní část. Praktický je opasek s nastavitelnou výškou a šířkou pasu. Návleky jsou ideální pro práci v horkém počasí.

Doporučená cena návleků Husqvarna Classic je 2 490 Kč včetně DPH.

OCHRANNÁ PŘILBA HUSQVARNA FUNCTIONAL 

Přilba Functional nabízí komfort a optimální ergonomii pro každodenní práci v lese. Je vybavena mnoha funkcemi, které umožňují přizpůsobit ji individuálním požadavkům. Má 6-ti bodovou textilní náhlavní vložku pro maximální komfort a snížení přítlaku na hlavu. Ochranný štít UltraVision díky malé redukci světla umožňuje jasnější průhled. Chrániče sluchu vynikají optimální ergonomií pro dlouhodobé používání.

Doporučená cena ochranné přilby Husqvarna Functional je 1 790 Kč včetně DPH.

RUKAVICE HUSQVARNA TECHNICAL S PROTIPOŘEZOVOU OCHRANOU

Rukavice Technical poskytují protipořezovou ochranu až do 20 m/s na hřbetní části. Dlaňová část je vyrobena z kozinky, která je odolná proti vlhkosti, rukavice jsou proto vhodné i pro náročné užívání. Hřbetní část je kombinací elastického materiálu žerzej a vrstveného Spandexu podlepeného pěnovým materiálem. Díky pohodlným švům se rukavice snadno přizpůsobí tvaru ruky, dvojité prošívání na palci zaručuje větší pevnost. Rukavice se dají utáhnout praktickým suchým zipem, aby bezpečně seděly. Lemování z reflexního materiálu slouží pro lepší viditelnost v šeru a mlze.

Doporučená cena rukavic Husqvarna Technical s protipořezovou ochranou je 555 Kč včetně DPH.

 

O společnosti Husqvarna

Společnost Husqvarna je přední světový producent výrobků určených pro péči o les, park a zahradu a strojů pro stavebnictví. Dynamický vývoj výrobků a široká nabídka strojů, společně s dlouhodobou aktivní spoluprací s autorizovanými prodejci, učinili z Husqvarny přední společnost na světě ve svém oboru. Na základě více než 300leté zkušenosti v oblasti strojírenské výroby nabízí dnes společnost Husqvarna špičková řešení. Při optimální kombinaci profesionální výkonnosti s ohledem na potřeby uživatele a životní prostředí poskytnou produkty Husqvarna efektivnost a spokojenost s výsledky vykonané práce. www.husqvarna.cz

 

Barbora Čapková Husqvarna Marketing
Lucie Strnadová Media Relations and Event Director at Havas PR Prague s.r.o.