HSBC s Nadací Leontinka slaví jubileum

Pondělí, 11. června 2018 — HSBC Bank plc – pobočka Praha darovala 300 000 Kč v rámci benefičního koncertu pro Nadaci Leontinka, který se odehrál 7. června v Klášteře minoritů sv. Jakuba. Banka HSBC spolupracuje s Nadací Leontinka, která podporuje zrakově postižené, již deset let.

Na jubilejním benefičním koncertu vystoupili nevidomí umělci Eva Blažková, sopranistka Petra Musilová a smíšený pěvecký sbor GABRIEL pod vedením Ráchel Skleničkové. Během benefičního koncertu předal ředitel pražské pobočky banky HSBC Richard J. Keery šek na částku 300 000 Kč. Ke spolupráci s Nadací Leontinka dále uvedl: „Nesmírně mě těší, že je to už deset let, co HSBC podporuje zrakově postižené studenty, aby mohli rozvinout svůj umělecký talent, živit se tím, co je baví, a stát se světově uznávanými umělci. Všichni vystupující jsou pro mě velkým zdrojem inspirace a jejich láska k hudbě udělala z večera nezapomenutelný zážitek.“

Banka HSBC je dlouhodobým partnerem a přispěvatelem Nadace Leontinka. Již od roku 2008 podporuje banka HSBC Nadaci Leontinka v její snaze integrovat zrakově postižené studenty do společnosti, překonávat překážky ve vzdělávání a vytvářet volnočasové aktivity. Finanční obnos bude využit na různé projekty, jako například „Stipendium Leontinka“ na podporu talentovaných studentů na Konzervatoři Jana Deyla.

„Partnerství s bankou HSBC si velmi ceníme. Díky této podpoře můžeme realizovat naše projekty zaměřené na integraci zrakově postižených studentů ze složitých sociálních poměrů nebo s vynikajícím talentem. Hudba je jednou z možností, kde zrakově postižení svůj talent skvěle uplatňují, a proto spolupracujeme i s Konzervatoří Jana Deyla,“ řekla Barbara Hucková, ředitelka Nadace Leontinka.

Banka HSBC se celosvětově věnuje vzdělávacím a environmentálním projektům. Součástí těchto aktivit je darování finančních zdrojů pro komunitní programy a poskytování dobrovolné práce. Prostřednictvím tisíců dobrovolníků, kteří zdarma věnují svůj čas a poskytují své schopnosti, pomáhá banka HSBC neziskovým organizacím ve všech zemích, kde působí.

___________________________________________________________________________________

O HSBC

HSBC je jednou z největších finančních a bankovních organizací na světě. Její mezinárodní síť se skládá z více než 6 600 zastoupení ve více než 70 zemích a teritoriích v Evropě, Asii a Tichomoří, na amerických kontinentech, na Středním východě a v Africe. HSBC působí v České republice od roku 1997 a má pobočky v Praze a Brně. Za cíl si klade poskytovat služby sofistikovaným a mezinárodně zaměřeným společnostem a propojit je v rámci mezinárodního obchodu a kapitálových trhů. Velikost a síla globální sítě HSBC umožňuje, že HSBC dokáže pomoci klientům na obou stranách mezinárodních transakcí a umí poskytnout unikátní výhody, pokud jde o důslednost a rychlost jejich provedení.

Dominik Ježek PR Executive at Havas PR Prague s.r.o.
Martin Pavlíček Co-Managing Director HAVAS PR
Petra Studená Marketing & Communication Lead | HSBC Bank Plc