Continental v Brandýse zvyšuje mzdy o osm procent

Continental v Brandýse zvyšuje mzdy o osm procent

Společnost Continental Automotive Czech Republic zvyšuje zaměstnancům závodu v Brandýse nad Labem mzdy o osm procent. Navýšení platné od ledna 2019 je výsledkem valorizačního jednání firmy s odbory. Stejného vylepšení platů dosáhli zaměstnanci před rokem. V současnosti v brandýském Continentalu pracuje asi 2 600 lidí.

Průměrný výdělek na dělnických pozicích nyní stoupl na zhruba 34 300 Kč měsíčně, průměrný výdělek u technicko-hospodářských pracovníků a administrativních pozic činí asi 57 000 Kč měsíčně.

V posledních letech Continental v Brandýse nad Labem zvýšil platy již poněkolikáté, od ledna 2016 tak mzdy stouply o více než třetinu. Firma nabízí i množství benefitů, například pět týdnů dovolené, bonus za plnou docházku, korporátní roční prémii, příspěvek na penzijní připojištění, příspěvek na dětskou rekreaci, dotovanou firemní dopravu, příspěvek na sport, kulturu a relaxaci a další.

Aktuálně Continental v Brandýse hledá asi 50 lidí na dělnické pozice ve výrobě a ve skladu.

Continental Automotive Czech Republic v Brandýse nad Labem vyrábí autorádia, multimediální systémy a jejich přední displeje, palubní přístroje, ovládací panely klimatizací, telematiku, eCall systémy a také řídící jednotky palivových systémů. Mezi zákazníky firmy patří největší světové automobilky, takže s jejími výrobky se můžete setkat ve značkách jako VW, BMW, Fiat, Toyota, Volvo a řadě dalších. 

 

O společnosti Continental

Německá společnost Continental byla založena v roce 1871 a ve svém tehdejším výrobním závodě v Hanoveru vyráběla produkty z pryže, pogumované látky a gumové pláště pro kola kočárů a jízdních kol. Gumárenská výroba pro automobilový a později i těžký průmysl na dlouhou dobu vévodila výrobkovému portfoliu společnosti. Změna nastala až v 90. letech 20. století, kdy Continental rozšířil svou obchodní strategii a díky několika akvizicím se postupně stal komplexním dodavatelem pro automobilový průmysl. V současné době patří Continental se svými více než 244 000 zaměstnanci v 61 zemích světa mezi pět největších dodavatelů světových automobilek.

Continental v České republice

Dokladem přechodu od pryžových výrobků ke komplexním dodávkám pro automobilový průmysl je i výrobkové portfolio závodů Continental v České republice. Výrobu pneumatik najdete pouze v Otrokovicích, v ostatních 7 závodech patřících do skupin Continental Automotive a Contitech je produkce velmi různorodá. Adršpach se specializuje na ostřikovací systémy, v Brandýse nad Labem a ve Frenštátě pod Radhoštěm se vyrábí elektronika. Specialitou Jičína jsou brzdové systémy, Trutnov dodává vysokotlaká čerpadla a aktuátory. Závod Contitech v Ostravě vyrábí hadice pro automobilový průmysl, pobočka v Horšovském Týně se specializuje na formy a kontejnery pro výrobu pneumatik a elektrické termonože pro zpracování umělých hmot a gumy.

Continental má v ČR několik R&D týmů a vývojových center. Většina z nich sídlí ve stejných lokalitách jako výrobní závody, jedinou výjimkou je vývojové centrum pro senzory působící v Ostravě. Geografická působnost českých vývojářů je však mnohem širší – podílejí se na mezinárodních projektech a jimi navržené výrobky se poté vyrábějí v závodech Continental po celém světě.

Continental v Brandýse nad Labem

Kořeny brandýského závodu Continental sahají až ke státnímu podniku PAL Kbely. V roce 1998 se vývoj a výroba z původních pražských prostor přesunuly do nově postavené budovy v Brandýse nad Labem. Po velkém požáru v roce 2001 byly výrobní haly dále rozšířeny, i přesto však po několika letech přestala kapacita ploch dostačovat a bylo rozhodnuto o výstavbě druhého brandýského areálu. Ten byl slavnostně otevřen v srpnu 2008.

O společnosti Havas Prague

Havas Prague
Letenské sady 1500
170 00 Praha 7
Czech Republic