Český déšť pomáhá v Africe

úterý, 20. března 2018 — Kde je voda, tam je život – tento nápis se objevil pod okny vysokoškolských kolejí v pražské Troji společně s obrazem veselé dětské tváře. Překvapivý moment nastal poté, co začalo pršet. Za vším stojí komunikační agentura Havas, která u příležitosti Světového dne vody (22. 3.) připravila novou kampaň pro UNICEF.

Nejnovější kampaň UNICEF se zaměřuje na problematiku nedostatku pitné vody v Africe. Cílem je informovat veřejnost, že pouhá jedna dárcovská SMS prostřednictvím programu UNICEF vyčistí v Africe 3 644 litrů vody. Pro komunikaci této mechaniky zvolil Havas netradiční formu „vodního billboardu“, který ožívá s deštěm. Za použití obyčejné impregnace ve spreji a šablony vytvořil agenturní tým ve spolupráci s týmem dobrovolníků UNICEF obraz veselé dětské tváře. Ten na podkladu, jakým byl asfalt, nebyl vidět. Ovšem jen do chvíle, než zapršelo. Překvapivé zjevení dětské tváře v dešti tak dramatizovalo hlavní sdělení kampaně vyjádřené v doprovodném titulku: Kde je voda, tam je život.

„UNICEF je financován pouze z dobrovolných příspěvků, a proto se snažíme držet náklady na minimu, aby na programy pomoci šlo vždy více než 90 %. Velice si tedy ceníme toho, že agentura Havas kampaň připravila zcela nezištně, a všechny získané prostředky tak mohou hned od začátku naplno pomáhat potřebným dětem,“ říká výkonná ředitelka UNICEF ČR Pavla Gomba.

Jedna DMS za 90 Kč vyčistí v Africe 3 644 litrů vody. Pošlete ji ve tvaru DMS UNICEF 90 na 87777. UNICEF obdrží 89 Kč. Více na darcovskasms.cz. Pomoci je možné také prostřednictvím webu unicef.cz

 

Tým Havas pro kampaň UNICEF Česká republika

creative leaders: Petr Čech & Jakub Kolařík

art director: Pavel Slováček

account manager: Monika Holmanová

produkce: Dream Studios

Michal Vlasak Havas PR Prague s.r.o.